جراحی زیبایی بینی که به آن “کار بینی” نیز گفته می شود ، یک عمل جراحی است که شکل و یا اندازه بینی را تغییر می دهد. بینی یک ویژگی اصلی صورت است ، بنابراین حتی تغییرات کوچک می تواند منجر به بهبود چشمگیر در جذابیت کلی شود. جراحی بینی یکی از قدیمی ترین اشکال جراحی پلاستیک است و امروزه همچنان بسیار محبوب است.

عمل بینی در یک نگاه

مدت زمان انجام عمل۱.۵ تا ۳ ساعت
میزان اقامت در بیمارستان۱ تا ۲ شب
نوع بیهوشیبیهوشی عمومی و موضعی
دوره نقاهت و ریکاوری۶ تا ۱۲ ماه
فیلم عمل جراحی بینی

بینی شما ویژگی اصلی چهره شماست. علاوه بر این ، اندازه و شکل آن به تعادل صورت شما کمک می کند. در حالی که ویژگی های بینی خود را از والدین به ارث می برید ، این ویژگی ها معمولاً فقط در سالهای نوجوانی شروع می شوند. طیف گسترده ای از اشکال و اندازه های بینی را می توان در چهره اطرافیان یافت و همه درباره آنچه که فکر می کنند بینی “خوب” است ، ایده های مختلفی دارند.
در نتیجه ، برخی از افراد از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستند. در نتیجه ، آنها ممکن است در نظر گرفتن جراحی زیبایی بینی باشند. ممکن است برخی از افراد دچار صدمه یا جراحتی شده باشند که به بینی آنها آسیب رسانده است ، بنابراین ممکن است بخواهند این مشکل را برطرف کنند. برخی دیگر ممکن است به دلیل ساختار بینی خود در تنفس دچار مشکل شوند و دوست دارند یک عمل بینی برای رفع این مشکل داشته باشند.

هدف از انجام عمل بینی چیست؟

این روش می تواند به تعدادی از موارد برسد ، از جمله:

 • بهبود مشکلات تنفسی. اصطلاح دیگر برای این عمل جراحی زیبایی بینی است.
 • کاهش اندازه و مشخصات بینی. اصطلاح دیگر برای این عمل جراحی زیبایی بینی است.
 • افزایش اندازه و مشخصات بینی. جراح شما ممکن است از این عمل به عنوان جراحی زیبایی بینی استفاده کند. این عمل جراحی ممکن است نیاز به استفاده از پیوند یا ایمپلنت بینی داشته باشد.
 • از نوک ، پل و / یا بینی بینی خود دوباره الگو بگیرید. این ممکن است شامل شکستن استخوان بینی و تنظیم مجدد غضروف باشد.
 • تغییر زاویه بین بینی و لب فوقانی.

جراحی زیبایی بینی یک روش آرایشی محبوب در انگلیس است که هم در آقایان و هم برای خانمها انجام می شود. نام دیگر این عمل جراحی بینی است و شامل تغییر اندازه و یا شکل بینی شما می شود. کاندیداهای جراحی زیبایی بینی به دلیل مشکلی در ظاهر بینی خود ، ممکن است این عمل جراحی را انتخاب کنند. آنها همچنین ممکن است تصمیم بگیرند که این روش را انجام دهند زیرا مشکلات تنفسی را تجربه می کنند. این موارد می تواند شامل صدای تنفس بلند و پر سر و صدا باشد که در اثر انسداد ساختاری ایجاد می شود. علاوه بر این ، این نامزدها همچنین به دلیل همین مسائل ساختاری می توانند هنگام خوابیدن با صدای بلند گره بزنند.
اگر ممکن است کاندیدای جراحی زیبایی بینی باشید:

 • از فرم و اندازه بینی فعلی خود ناراضی و آگاه هستید.
 • می خواهم آسیب یا جراحتی را که در بینی شما وارد کرده است ، اصلاح کند.
 • به دلیل بینی مشکل تنفسی دارید.
 • خروپف با صدای بلند
 • BMI سالم داشته باشید.
 • نسبتاً مناسب و خوب هستند.
 • شرایط سلامتی جدی نداشته باشید.
 • برای عمل جراحی خود اهداف واقعی داشته باشید.
 • از نظر ذهنی و عاطفی آماده عمل شوید.

روش جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟


یک عمل جراحی زیبایی بینی معمولاً از ۹۰ دقیقه تا ۳ ساعت در هر مکان انجام می گیرد. غالباً متخصص بیهوشی از بیهوشی عمومی استفاده می کند تا شما را برای انجام این عمل بخوابد ، با این وجود می توانند از بی حسی موضعی و با آرام بخش نیز استفاده کنند. بعد از اتمام مراحل ، شما ممکن است به مدت ۱ یا ۲ شب در بیمارستان بمانید.

 1. رضایت
  شما قبل از انجام عمل جراحی BAAPS / BAPRAS خود را ملاقات می کنید تا فرم رضایت خود را امضا کنید. این ممکن است در مشاوره قبل از عمل یا روز عمل شما اتفاق بیفتد. اگرچه ممکن است از خطرات و عوارض آن آگاه باشید ، اما توصیه می کنیم قبل از امضای رضایت خود فرم رضایت را کاملاً بخوانید. جراح شما ممکن است از یک نشانگر برای ترسیم برخی خطوط روی بینی شما استفاده کند و همچنین ممکن است برای گرفتن مقداری قبل و بعد از گرفتن عکس از شما درخواست کند.
 2. بیهوشی
  شما در روز عمل جراحی با متخصص بیهوشی خود ملاقات خواهید کرد. آنها ممکن است تصمیم بگیرند از یک بی حس کننده عمومی استفاده کنند تا شما را برای انجام عمل جراحی بخوابید یا ممکن است تصمیم بگیرند که از بی حسی موضعی با آرام بخش استفاده کنید. انتخاب استفاده از آنها در طول مشاوره اولیه شما انجام می شود. اگر از بیهوشی عمومی استفاده کنند ، ممکن است بعد از مدتی احساس خواب آلودگی کنید.
 3. برش
  جراح شما می تواند با استفاده از روش باز یا بسته ، جراحی زیبایی بینی انجام دهد. جراح شما در معاینه شما تصمیم می گیرد که کدام روش به بهترین وجه بینی شما باشد.

جراحی زیبایی بینی

برای جراحی زیبایی بینی ، جراح شما برش داخل هر یک از بینی شما ایجاد می کند که از طریق آن آنها عمل جراحی را انجام می دهند. مزیت این تکنیک این است که ورم کمتر وجود خواهد داشت و هیچ زخم قابل مشاهده ای بعد از عمل وجود نخواهد داشت.

جراحی زیبایی بینی


در جراحی زیبایی بینی ، جراح شما برش هایی را در داخل بینی ایجاد می کند و برش دیگری را در خارج در امتداد کلوملا ایجاد می کند که این ناحیه پوست بین بینی شما است. فایده این رویکرد این است که باعث تغییر بیشتر شکل بینی می شود که ممکن است همیشه با یک روش بسته امکان پذیر نباشد. این روش زمانی مفید است که می خواهید قاب بینی خود را افزایش دهید.

پیوند و کاشت

جراحان همیشه در تمام مراحل جراحی زیبایی بینی نیاز به استفاده از پیوند یا ایمپلنت ندارند. با این حال ، ممکن است از آنها برای تعریف و ساختن بینی در جراحی زیبایی بینی استفاده کنند.

پیوند زمانی است که جراح شما از بدن خود استفاده می کند و آن را به قسمت دیگری از بدن شما منتقل می کند. برای جراحی زیبایی بینی ، این ممکن است شامل گرفتن غضروف از گوش یا استخوان از لگن ، آرنج یا جمجمه برای ایجاد بینی باشد. این بدان معنی است که پیوند شما از بافت خود شما تشکیل می شود. بنابراین ، احتمال کمتری وجود دارد که بدن شما آن را رد کند. با این وجود این خطر وجود دارد که ممکن است با گذشت زمان تا حدودی جذب یا کوچک شود.

در بعضی موارد ، بافت خود شما ممکن است خیلی کوچک یا ضعیف باشد تا از تغییرات مورد نظر در این روش پشتیبانی کند. در نتیجه ، جراح شما ممکن است استفاده از یک کاشت بینی مصنوعی را انتخاب کند. این ایمپلنت ها از مواد تأیید شده مانند سیلیکون یا Gore-Tex ساخته شده اند و این مزیت را دارند که به مرور زمان کوچک یا کوچک نمی شوند.

 1. ۴- بستن برش ها
  در مرحله بعد ، جراح شما برای بستن برش ها از بخیه استفاده می کند. علاوه بر این ، آنها هر دو بینی را با استفاده از پانسمان بسته بندی کرده و یک اسپلینت را روی بینی شما قرار می دهند تا آن را در موقعیت جدید خود نگه دارید.
 2. ۵- به بخش بازگردید
  سرانجام ، پس از اتمام عمل جراحی ، کادر پزشکی شما را به بخش بازگرداندند. اگر بیهوشی عمومی داشته باشید به تدریج از خواب بیدار می شوید و ممکن است چند ساعت خواب آلودگی داشته باشد. بسته به میزان بهبودی شما ، می توانید بعد از ۱ یا ۲ شب به خانه برگردید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You May Also Like